Rady & tipy

EU štítky pneumatik

EU štítek informuje spotřebitele o třech základních vlastnostech pneumatiky: energetické účinnosti, brzdění na mokré vozovce a vnější hlučnosti. Každé kritérium má svou třídu vyjadřovanou písmenem a barvou.

Tlak v pneumatikách

Správný tlak v pneumatikách? Jak ho změřit, nebo jinak zjistit? A kde se dozvíte správný tlak pneumatik právě pro vaše vozidlo? Právě pro zodpovězení těchto otázek ohledně tlaku v pneumatikách jsme připravili tento nový článek.

3PMSF – co znamená tato zkratka?

Zkratku 3pmsf můžete vidět v popiscích u zimních pneumatik. Častěji budete znát grafickou ikonku této zkratky: pohoří se sněhovými vločkami.

Pneumatiky pro obytné vozy

Pneumatiky pro obytné vozy mají svá specifika. Samozřejmě i zde se musíte především řídit údaji, které máte ve velkém technickém průkazu. Což je typicky rozměr, nosnost a rychlostní index. V tomto článku se budeme zabývat dalšími specifiky pneumatik pro obytná auta.

Jak skladovat pneumatiky? Víme jak na to!

Stanovit přesnou životnost vašich pneumatik není možné. Můžete ji ale určitě prodloužit, když budete vědět, jak správně na uskladnění pneumatik, aby nedošlo k deformaci či k jinému poškození.

Rychlostní index

Rychlostní index na pneumatikách představuje označení, na jakou rychlost je pneumatika maximálně konstruována. Častou chybou bývá, že řidiči volí nižší rychlostí index na pneumatice s domněnkou, že stejně jezdí pomalu. To je však chyba. Rychlostní index je nutné dodržet podle vašeho velkého TP, bez ohledu na váš styl jízdy.

Jak poznat stav pneumatik?

Jsou vaše pneumatiky ještě vhodné k nazutí na vozidlo? Nebo už byste je raději měli vyměnit?

Značení pneumatik

Při pořizování nových pneumatik je nutné znát značení, které se na pneumatikách používá. Jinak by se mohlo stát, že vyberete typ pneumatiky, který pro váš vůz není vhodný. To může mít za následek horší jízdní vlastnosti i potíže s Policií, nebo stanicí technické kontroly, kde se použité pneumatiky kontrolují.

Srovnání sněhových řetězů

Přemýšlíte o koupi nových řetězů? Nebo se jen chystáte na hory a řetězy už máte koupené? Přečtěte si našeho rádce, jak řetězy vybírat a jak s nimi zacházet. Na co si dát pozor, až budete sněhové řetězy v závěji nasazovat?

Povinnost zimních pneumatik

Víte od kdy do kdy jsou v ČR povinné zimní pneumatiky? Jsou povinné všude a za každého počasí, nebo jen někdy? Odpověď najdete v našem podrobném článku.

Oprava zadní kamery VW

TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R