Testy pneumatik renomovaných zkušeben
(ADAC, Autozeitung, Autoklub ČR, atd.)ADAC testy pneumatik – všechny na jednom místě, vč. těch nejnovějších. Navíc zcela unikátně doplněné i o testy od našich uživatelů. Můžete si tedy snadno porovnat oficiální názor zkušeben ADAC, atd. s názory běžných řidičů.

Pro náš portál přebíráme testy zveřejňované renomovanými evropskými institucemi, které obvykle ve specializovaných zkušebnách pneumatiky testují. Testování pneumatik probíhá vždy s maximálním důrazem na objektivitu. Všechny pneumatiky z daného testu jsou tedy testovány v jeden den, ve stejných podmínkách a na stejném vozidle. Vždy jsou také porovnávány pneumatiky ve stejném rozměru. Díky tomu by měla být zaručena co největší objektivita testů pneumatik. U jednotlivých testů se také liší kritéria, na která se daný test zaměřuje. Také každá zkušebna se specializuje na něco jiného. V zimních testech pneumatik se obvykle poměřují vlastnosti na sněhu, na ledu, apod. V letních testech se zase více řeší hlučnost, opotřebení, spotřeba paliva, atd. Některé testy více zohledňují ekologická hlediska, některé zase bezpečnostní – např. délku brzdné dráhy.

Zveřejňujeme testy pneumatik zejména z těchto zkušeben:

  • ADAC: Německý automoto klub, který byl založen už v roce 1903 a je tedy největším automoto klubem v Evropě s více než 18mil. členy. Činnost klubu ADAC je opravdu široká – od asistenční služby, přes provozování záchranářských helikoptér, až po právní poradenství a poradenskou činnost. Právě do poradenské činnost patří i publikace různých rad a testů pro motoristy. Kromě testů pneumatik, které ADAC vydává každou podzimní a jarní sezónu, testuje ADAC i autosedačky, helmy, střešní boxy, atd. Zkrátka vše, co se týká dopravních prostředků.
  • ACE (Auto Club Europa) je druhým největším německým automoto klubem s více než 600.000 členy. Byl založen v roce 1965 německou odborovou organizací DGB. Hlavním cílem klubu je opět asistence na silnicích při poruchách, nebo nehodách. Doplňkově nabízí informační servis vč. testů letních i zimních pneumatik.
  • Autozeitung je německý automobilový časopis. Vychází už od roku 1969 a patří k nejuznávanjěším evropským automobilovým periodikům. Kromě motorictického sportu a automobilovým novinkám, se věnuje i technice. Mimo jiné organizuje i vlastní, každoroční testy pneumatik.
  • Autoklub ČR je jediný zástupce z ČR, jehož testy pneumatik uveřejňujeme. Jeho zaměření je zejména na motoristický sport a dále na právní a technickou pomoc řidičům. Dále se stará i o handicapované řidiče, pořádá akce pro majitele historických vozidel, apod.


TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R