Test sněhových řetězů – srovnání


Ještě nemáte sněhové řetězy, nebo jste koupili ty nejlevnější v supermarketu? Přečtěte si našeho dnešního rádce pro motoristy, ať nejste překvapeni, až je budete potřebovat.

Recenze sněhových řetězů, nejlepší sněhové řetězy.
  • Rada č. 1: Mějte ve voze řetězy na dobře přístupném místě. Když skládáte věci do auta při cestě na hory, řetězy dejte do kufru až naposledy, ať v závěji nemusíte vyskládávat celý kufr.
  • Rada č. 2: Vyzkoušejte si nasazení řetězů předem. Ano, stojí to nějaký čas navíc, ale vězte, že druhé, třetí a další nasazování řetězů je o mnoho snazší, než to první. A pokud si to poprvé vyzkoušíte v klidu, na rovině, bez sněhu a s návodem, velmi to tuto zkušenost oceníte, až je budete nasazovat potmě, se zmrzlýma rukama, kdy bude auto v 15cm sněhu, kolem vás budou jezdit ostatní auta a vás bude znervózňovat křičící dítě, nedej Bože manželka.
  • Rada č. 3: Na zimu si do auta vždy přibalte i další výbavu. Kromě řetězů v krizové situaci velmi oceníte rukavice, baterku – ideálně čelovku, reflexní vestu a nabíječku na mobil. Pokud jezdíte do hor častěji, je vhodné si přibalit i malou skládací lopatku, případně pytlík s pískem. Ten zkuste jako první, rychlou pomoc při zapadnutí. Až když písek nebo štěrk nepomůže, nasazujte řetězy.

Chystáte se koupit sněhové řetězy?

Vězte, že jejich vývoj jde velmi rychle dopředu a nějaká ta stovka, kterou při pořízení jednou vytáhnete z peněženky, vám může krizovou situaci, kdy budete sněhové řetězy potřebovat, velmi usnadnit. Navíc když poté zjistíte, že vám levné řetězy poškrábaly vaše krásné ALU disky, tak se budete tlouct do hlavy o to víc. Zde vám rádi představíme, jaké typy řetězů jsou v obchodech k dostání a čím se liší. Podle toho se můžete rozhodnout, která varianta pro vás bude nejvhodnější:

Thule König K-Summit Thule König Easy-Fit CU-9 Thule König CL-10 Pewag Servo Pewag Brenta Compass
sněhové řetězy Thule K-Summit sněhové řetězy Thule Easy-Fit CU-9 sněhové řetězy Thule CL-10 sněhové řetězy Pewag Servo sněhové řetězy Pewag Brenta sněhové řetězy Compass
Popis Extratřída mezi sněhovými řetězy - nasazení i sundání na pár cvaknutí. Nemusí se sahat do podběhu, unikátní způsob upnutí nohou. Držitel světového rekordu - nasazení za 12s. Speciální patentovaný mechanismus pro automatické dotahování řetězů za jízdy. Hustá síť řetězů, lanko, které po obvodu upíná a utahuje řetězy. Klasická koncepce řetězů ovšem ve kvalitním zpracování a z kvalitních materiálů. Základní řada, kterou koupíte v supermarketech. Na sněhu pomůže, ale nasazování je dost nepohodlné.
Není nutné prostrkávát za kolo
Automatické dotahování
Ochrana ALU disků proti poškrábání
Odolný materiál
více informací více informací více informací více informací více informací více informací
Videonávod na montáž video video

Pozor, velmi krátké:-)

video video video

Až budete sněhové řetězy nasazovat, nezapomeňte:

  1. Vždy zapněte výstražné blikačky. V šeru, nebo potmě nechte svítit i parkovací světla.
  2. Pokud nestojíte na svém vlastním dvorku, vždy si nasaďte reflexní vestu.
  3. V méně přehledných místech, zejména za zatáčkou, dejte do dostatečné vzdálenosti výstražný trojúhelník.
  4. Řetězy se snažte nasadit co nejpečlivěji. Předejdete tomu, aby se za jízdy uvolnily a poškodily vám vozidlo.
  5. Jízda s řetězy musí být opatrná a pomalá. Doporučuje se maximální rychlost 50 km/h.
  6. Jakmile se dostanete na pevný povrch, který už neklouže, řetězy sundejte. Jízda s řetězy po asfaltu výrazně zkracuje jejich životnost.
  7. Pro sundávání řetězů si už rozmyslete a vyhlédněte bezpečné místo, ideálně mimo silnici (benzinka, odpočívadlo, autobusová zastávka, apod.). Opět dbejte na bezpečnost (blikačky, vesta, ...).
 

Vybíráte zimní pneumatiky? Zde je nový Test zimních pneumatik 2023.

TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R