Barum NT-6Celkové hodnocení
Chování na suchu: 40 %
Chování na mokru: 30 %
Zpětná vazba: 20 %
Jízda na hraně: 20 %
Opotřebení: 10 %
Hlučnost: 10 %
Koupil bych znovu: 10 %

Barum NT-6 – recenze pneumatik na vozidlo SUV, nebo 4x4 Barum NT-6, kterou hodnotilo 1 uživatelů a dali jí celkovou známku 20 %. Tato pneumatika je nejčastěji testována v rozměrech 0 6,5 R16.

   Velký článek: Představení nové řady Barum Polaris 5

Kde nakupovat?

Srovnání cen pneumatik v rozměru: vybrat rozměr

Barum NT-6 Porovnat nabídky

Barum NT-6 – recenze pneumatik

Pneumatiku Barum NT-6 hodnotilo ve všech uváděných hlediscích celkem 1 uživatelů, z čehož 1 vyplnilo i textovou recenzi.

Zdá se vám tato recenze podezřelá? Klikněte, prověříme ji.

24. 2. 2016 | | GAZ 69 | 0 6,5 R16 | najeto: 0 km | způsob jízdy: průměrný

NT-6 (příčné šípy): je třeba vycházet s nedostaku výběru pneumatik a že v podstatě jiná nebyla. Mám jednu originál barum a ta má vnější průměr 71cm, protektor na autě ojetý 73cm, další 72. Tyto rozdíly jsou pro mě záhadou, hlavně nad nimi asi jásají radostí diferenciály. Když byly nové, tak v suchém terénu dobré, na mokru hlavně slabé v bočním náklonu, kdy je třeba neustálého dorovnávání a na trávě mokré kloužou a rychle při náklonu v trávě hrábnou a je zle. Na sněhu je to podle mě sebevražedná mise. Auto má problém se rozjet na ujetém uhlazeném sněhu i na úplně mírném stoupání bez předního náhonu. Ale dalo se s nimi prima blbnout na volné ploše. Rozjet na dvojku bez předního náhonu, ubrat, vytočit plný rejd, plný plyn a z auta byl vrtulník. Když jsem měl obuté ty zimní diagonály, tak jsem na sněhu vyjel víc než kolega s NT-6 a řetězy na jedné nápravě. Jinak NT-6 na cestě při prudkém brždění náběh hned na smyk a na mokrém asfaltu v nouzovém brždění jako na kluzišti. Když jsou nové, tak hučí hlavně v zatáčkách jako bombardér, ale je to šíp, takže se s tím musí počítat. Zimní diagonály: už se nedělají a byla to taková střední cesta, měli relativně větší bloky na boku dezénu, tak nějak jely i v terénu, třeba v písku lépe jako NT-6 a na cestě byli příjemnější než NT-6, v zimě proti NT-6 sto a jedna. Ale dost rychle se opotřebily. Problé je, že tento rozměr byl rozšířen hlavně v SSSR, takže teď je problém s náhradou a pokud se člověk snaží co nejvíce blížit originálu a nechce obout vysloveně off-road pneu, které by byly jako pěst na oko, tak je to docela tristní problém. Jen pro dolnění, auto má jen tři rychlostní stupně vpřed, takže moje cestovní rychlost je 55-60km/h.

Celkové hodnocení: 20 %

Chování na suchu: 40 %, Chování na mokru: 30 %, Zpětná vazba: 20 %, Jízda na hraně: 20 %, Opotřebení: 10 %, Hlučnost: 10 %, Koupil bych znovu: 10 %.


Máte zkušenosti s touto pneumatikou?

Napište recenzi

Parametry

Druh pneumatikySUV, 4x4
Sezónazimní
ZnačkaBarum

Podrobnosti o pneumatice Barum NT-6

Pneumatiku Barum NT-6 uživatelé nejčastěji obouvají na vozidla GAZ 69.

Pokud máte vlastní web s tématikou automobilů, nebo jste dodavatelem pneumatik, můžete na svůj web umístit naši plaketu s hodnocením pneumatiky Barum NT-6: Test pneumatiky Barum NT-6 [png]

Test pneumatik Barum NT-6

Zimní pneumatika Barum NT-6 patří do základní řady pneumatik výrobce Barum. Ekonomika provozu zde hraje nejdůležitější roli. Výrobce Barum tak vychází vstříc majitelům levnějších vozů, kteří nepotřebují jezdit v extrémních podmínkách, ani neočekávají bezchybné jízdní vlastnosti při vysokých rychlostech. I přesto jsou zachovány všechny nároky na bezpečnost provozu.TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R