Rychlostní index u zimních pneumatik26. 9. 2019 | PF

Dobrý den, měl bych dotaz zda je možná, pokud je v technickém průkazu rychlostní a zátěžový index 88 H použít pneumatiky bez změny údajů v TP rychlostním a zátěžovým indexem 88T. Děkuji Vám za odpověď S pozdravem PF

Odpoveď

Mirek Z.

Ano, u zimních pneumatik je možné koupit o jednu třídu nižší rychlostní index. Namísto H (210 km/h) tedy můžete koupit T (190 km/h). Kompletní tabulku rychlostních indexů najdete na této stránce. Vždy můžete jít o jedno níž. V zákoně je uvedeno, že v tomto případě musí být na přístrojové desce, v zorném poli, vylepena nálepka obsahující číselný údaj v km/h, odpovídající rychlostnímu indexu. Smyslem je, abyste měl neustále na očích, že tuto rychlost nesmíte překročit. Alternativou u novějších aut může být nastavení palubního počítače. Některá auta tuto možnost mají, že se v palubním počítači nastaví tato maximální rychlost a auto vás na displeji samo upozorňuje. Jen pro úplnost, pokud byste náhodou chtěl naopak pneumatiky s vyšším rychlostním indexem, to lze bez omezení.Zeptejte se nás:

Pokud chcete poradit s výběrem pneumatik, uveďte prosím, jaké máte auto, případně jaký rozměr pneumatik. Můžete uvést i to, jaké máte preference. Jestli vám jde zejména o jízdní vlastnosti, nízkou spotřebu, nízkou cenu, apod.
Váš e-mail nezveřejníme. Pošleme vám na něj odpověď.

TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R