Jaký rychlostní limit pneumatik?5. 10. 2020 | Bara

Dobrý den, prosím o radu ohledně rychlostního indexu pneumatik. Mám Citroen C4Grand Picasso, ve velkém technickém průkazu je uveden rozměr pneumatik 215/55 R16 93 V. Maximální povolená rychlost auta je 180 km, proč má pneumatika splňovat rychlostní index V - 240 km? Je důležité to při výběru zimních pneu dodržet? Vím, že u zimních pneumatik je možné mít o jeden stupeň nižší index, tedy H, ale musí být pro tuto možnost něco splněno? Děkuji za radu.

Odpoveď

Mirek Z.

Ano, bohužel u zimních pneumatik lze jít jen o jeden stupeň níže, oproti velkému TP. Údaj o maximální rychlosti s tímto bohužel dost často nekoresponduje. Pokud obujete pneumatiky s indexem H, měla byste mít vylepenu na přístrojové desce cedulku s tímto limitem, popř. mít nastavený palubní počítač tak, aby vás na tento limit upozornil. Podrobněji to máme rozepsané na této stránce.Zeptejte se nás:

Pokud chcete poradit s výběrem pneumatik, uveďte prosím, jaké máte auto, případně jaký rozměr pneumatik. Můžete uvést i to, jaké máte preference. Jestli vám jde zejména o jízdní vlastnosti, nízkou spotřebu, nízkou cenu, apod.
Váš e-mail nezveřejníme. Pošleme vám na něj odpověď.

TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R