Ferrari 458 Italia - jaké pneumatiky na okruh?28. 2. 2019 | Jan Mareš

Dobrý den , je možné použít pneumatika HANKANG SPORTNEX AS-2+ na automobil Ferrari 458 Italia a dají se použít pro jízdu na závodním okruhu? Děkuji za odpověď. Jan Mareš

Odpoveď

Mirek Z.

Dobrý den, ano Nankang Sportnex AS2 Plus na vaše Ferrari obout můžete. Předpokládám, že na zadních kolech máte rozměr 295/35 R20. V tomto rozměru jsou pneumatiky v některých e-shopech dokonce skladem, viz. přehled na https://www.test-pneumatik.cz/nankang-sportnex-as2-plus/. Je ale potřeba počítat s tím, že jde opravdu o levnou pneumatiku, takže nemůžete čekat žádné zázračné jízdní vlastnosti. Pokud vám jde o „zábavu“ na okruhu, kde pneumatiky za pár hodin ohoblujete, tak to může být dobrá volba. Je potřeba počítat s tím, že budou trochu klouzat, což ale může jízdu udělat ještě zábavnější. Jen opatrně na brzdění. Pokud byste chtěl pořádné pneumatiky, abyste opravdu využil výkon a jízdní vlastnosti Ferrari 458, doporučoval bych buď Michelin Pilot Super Sport, nebo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.

Možná trošku větší problém bude s předními pneumatikami, kde má Ferrari 458 Italia standardně rozměr 235/35 R20. Tam je výběr o něco těžší. Nankang totiž v tomto rozměru pneumatiku nedělá. V levnějším segmentu bych asi vybral Apollo Aspire 4G. Mezi prémiovými pneumatikami pak určitě Michelin Pilot Super Sport, které byste jako jedny z mála mohl mít stejné vpředu i vzadu.Zeptejte se nás:

Pokud chcete poradit s výběrem pneumatik, uveďte prosím, jaké máte auto, případně jaký rozměr pneumatik. Můžete uvést i to, jaké máte preference. Jestli vám jde zejména o jízdní vlastnosti, nízkou spotřebu, nízkou cenu, apod.
Váš e-mail nezveřejníme. Pošleme vám na něj odpověď.

TOPlist TOPlist
Zavřít

Zadejte rozměr vašich pneu

Nejčastější: 205 55 R16, 195 65 R15, 195 60 R15, 225 45 R17

/ R